Čeština pro cizince • Czech for Foreigners • Tschechisch für Ausländer • Чешский язык для иностранцев

czech for foreigners

DVD Filmy

Název Režisér Rok Délka Titulky Anotace
Hoří, má panenko Forman Miloš 1967 71 min. anglické Komedie, ve které se tancuje, krade a hasí. Komedie o lidských nedostatcích, která vypráví o tom, co všechno se může stát během hasičského bálu.
Jízda Svěrák Jan 1994 88 min. české Kultovní česká road movie - jeden kabriolet, 2 kluci a 1 holka.
Knoflíkáři Zelenka Petr 1997 148 min. české, anglické Film složený ze šesti povídek, které většinou s černým humorem a ironií vyprávějí o jednom dávném prokletí, podivných úchylkách, nečekaném zázraku i pokryteckém odpouštění.
Kolja Svěrák Jan 1996 88 min. české, anglické, finské, francouzské, italské Hořko-sladká komedie o stárnoucím hudebníkovi, který chtěl fingovanou svatbou získat peníze na ojetého trabanta, a získal příležitost starat se o cizí dítě. Chlapeček se jmenoval Kolja a poté, co jeho ruská maminka emigrovala na Západ, zůstal svému "novému" otci na krku.
Na samotě u lesa Menzel Jiří 1976 95 min. české Úspěšná komedie dvojice Smoljak - Svěrák v režii Jiřího Menzela. Manželé Lavičkovi chtějí získat chalupu dědy Komárka, kterou však majitel jen tak neopustí. Všechno nakonec vyřeší jejich děti, které si starého Komárka zamilují…
Noc na Karlštejně Podskalský Zdeněk 1973 86 min. české, anglické Filmový muzikál o císaři Karlu IV. a Elišce Pomořanské, která jako první porušila manželův zákaz a vstoupila v mužském přestrojení na hrad Karlštejn.
Obecná škola Svěrák Jan 1991 100 min. Svérázný učitel Igor Hnízdo převzal na konci roku 1945 třídu rozjívených desetieltých raubířů, kteří svou učitelku dokázali přivést do blázince, a dává jim jasně najevo, že nebude jejich další obětí…
Pelíšky Hřebejk Jan 1999 116 min. Děj je zasazen do konce šedesátých let - podzim 67 až léto 68 s krátkým epilogem přesahujícím do let sedmdesátých. Pražská vilová čtvrť Hanspaulka, jemná poetika a humorná nadsázka jsou charakteristické pro mozaikové vyprávění paralelních životních osudů tří generací mužů a žen ve zvláštním období našich dějin v roce 1968.
Protektor Najbrt Marek 2009 98 min. anglické, italské, české Rozhlasový reportér Emil a herečka Hana jsou manželé. Píše se rok 1938 a německá okupace obrací jejich život naruby.
Zapomenuté světlo Michálek Vladimír 1996 105 min. české Příběh vesnického faráře, který bojuje se státnímí úředníky za zachranu kostele, se odehrává na sklonku 80.let minulého století….
Rozmarné léto Menzl Jiří 1968 74 min. české, anglické Rozmarný letní příběh se odehrává v několika dnech a nocích v malém ospalém městečku. Jeho hrdiny jsou lazeňský mistr Důra se svou paní a major Hugo, kteří traví deštivé dny nevydařeného léta na plovárně na řece Orši.
Žena za pultem, 1. a 2. díl Dudek Jaroslav 1977 45 min. české Začátek socialistického seriálu.
Smrt krásných srnců Kachyňa Karel 1986 86 min. anglické Smutná komedie na motivy Ota Pavla. Svět jednoduché životné pravdy, které však musí člověk rozumět, abz pochopit její hloubku a velikost….
Já, truchlivý bůh Kachlik Antonín 1969 83 min. české Podle povídky Milana Kundery. Je to lehce ironicky, komorně laděny příběh neopětované a beznadějné lásky, příběh o tom, jak se lest v lásce nevyplácí. Hl. role Miloš Kopecký.
Perličky na dně 1965 103 min. české Pět filmových příběhů na motivy povídek B. Hrabala o obdivuhodnostech obyčejného života. Povidkový film byl natočent tehdy natupující režiserskou generaci.
Údolí včel Vlačil František 1967 97 min. české Tragedie o věrnosti a citu. Historický film režiséra Františka Vláčíla podle námětu Vladimíra Kornera se odehrává v druhé polovině 13 století….
Robinsonka Pleskot Jaromír 74 min. české Film natočený podle dívčího románu spisovatelky Marije Majerové.
Krakatit Vávra Otakar 1948 97 min. české Drama natočené podle románu Karla Čapka varuje před zneužítím vědy.
Báječná léta pod psa Nikolaev Petr 1997 110 min. české Lidská komedie o osudech jedné hezké české rodiny. Adaptace největšího polistopadového bestselleru Michala Viewegha.
Akt Smoljak Ladislav 1991 75 min. české Přednáška o Cimrmanovi a krátká divadelní hra.
1. sv. válka dokument mluví A. Strejček Léta 1914-1918, válka, strategie, zbraně…
WordPress Tables Plugin

DVD Filmy pro děti

Název Režisér Rok Délka Titulky Anotace
Povídání o pejskovi a kočičce Hofman Eduard 1950 64 min. české Jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech. Pro děti napsal a nakreslil Josef Čapek. Jak pejsek s kočičkou myli podlahu. Jak si pejsek roztrhl kalhoty. O pejskovi a kočičce jak psali psaní. Jak pejsek s kočičkou dělali dort. O pyšné noční košilce. O panence, která tence plakala.
Broučci Pospíšilová Vlasta 1995 84 min. Dvanáct epizod vypravuje příběh rodiny broučků a jejich přátel. Narodil se Brouček…
Kravička Connie II. Viciana Joseph. L., Boada Josep Roig 2005 42 min. jazyk: anglicky, česky, slovensky, maďarsky, rumunsky Animovaný seriál o malé zvídavé kravičce, která se právě narodila na jedné venkovské farmě.
Krtkova dobrodružství III Miler Zdeněk 1982-1995 88 min. mutace menu: česky, anglicky, německy, francouzsky, polsky, španělsky, italsky, rusky, čínsky, japonsky Animovaný seriál o Krtečkovi, který má hodně přátel a s nimi zažije spoustu dobrodružství. Krtek ve městě. Krtek ve snu. Krtek a kachničky. Krtek a kamarádi. Krtek a oslava. Krtek a robot. Krtek a uhlí. Krtek a weekend.
Mach a Šebestová k tabuli! Macourek Miloš, Doubrava Jaroslav, Born Adolf 1985 75 min. Žáci III. B. Mach a Šebestová, jejich věrný pes Jonatán a jejich legrační i poučná dobrodružství. O utrženém sluchátku, Školní výlet, Člověk neandrtálský, Kropáček má anginu, Jak Mach a Šebestová hlídali dítě, Páni tvorstva, Ukradené sluchátko, Jak Mach a Šebestová vyrostli
Maxipes Fík I. Bedřich Václav 1976-79 90 min. Jeden z nejoblíbenějších večerníčků vypráví o příhodách malé holčičky Áji a velkého psa Fíka.
Pat a Mat 2 ( A je to!) Beneš Lubomír 2002 100 min. jazyk: česky, anglicky, německy, francouzsky Malování. Křížovka. Snídaně v trávě. Pračka. Velké prádlo. Budka. Brusle. Tělocvičně. Vinaři. Gramofon. Déšť. Výlet.
Pat a Mat se vracejí 5. (A je to!) Beneš Marek, Pospíšilová Vlasta, Pálka Ladislav 2004 63 min. jazyk: česky, německy, anglicky, francouzsky Natírají okna. Puzzle. Velikonoční vajíčko. Štíhlá linie. Automat. Autodráha. Akvárium. Zavařují. Rogalo.
Princové jsou na draka Adamec Jiří 1980 60 min. Pohádka s oblíbenými písničkami o tom, že dělání opravdu všechny smutky zahání.
Tři oříšky pro Popelku Vorlíček Václav 1973 85 min. Film na motivy pohádky Boženy Němcové o holce s tvářemi od popela.
Žofka ředitelkou ZOO Dvořáková Cilka 1996 60 min. Třetí díl animovaného seriálu. Jak Žofka potrestala dva surovce, odmítla nabídku k sňatku, přinutila Pštrosovi vytáhnout hlavy z písku, poslala Irču zachránit Zbyněčka Tapíra, vyléčila pana Fenka, vychovala lvíčata, pomohla talentovanému mláděti
WordPress Tables Plugin