Čas 01:13 | Datum 18.8.2017 | Info Evropa | Počasí v Praze

Jazykové centrum dot Language center dot Sprachenzentrum dot Языковой центр

Doprava v Praze

Veřejná doprava v Praze je efektivní a rychlá. Existují 3 linky metra, 26 linek tramvají (plus 9 nočních) a množství autobusů. Jízdenky lze koupit ve většině stanic metra, v novinových kioscích a na informačních místech pražského dopravního podniku. Jednotlivé jízdenky lze také zakoupit u jízdenkových automatů, které jsou instalovány v podchodech metra a u některých zastávek tramvaje. Jízdenky musí být označeny hned po vstupu do prostoru metra (tramvaje či autobusu). Kontroloři se prokazují žluto-červeným odznakem.

Nejběžnější jízdenky jsou:

www.dpp.cz/jizdne-na-uzemi-prahy

Cesta k jazykovému centru CZ Lingua:

Cesta od letiště. Pražské letiště je vzdálené 20 km od centra města. Taxi od letiště ke škole stojí přibližně 600 Kč. Doporučujeme cenu dohodnout předem a neplatit víc jak 700 Kc. Výhodný je autobus číslo 119 (2-8 x za hodinu, od 04,18 do 00,10), ke stanici M Dejvická jede asi 20 minut. Mezi půlnocí a 4. hodinou lze jet nočním autobusem 510 na zastávku tramvaje Divoká Šárka a pokračovat noční tramvají číslo 51 k metru Dejvická.

Autobusem: většina mezinárodních autobusů jede na autobusové nádraží Florenc (otevřeno od 5,00 do 23,00) Odtud jede tramvaj číslo 20 asi 20 minut ke stanici M Dejvická.

Vlakem: Praha má 2 velká nádraží: Hlavní Nádraží (krásná budova v secesním stylu), velké informační centrum (9,00-19,00, o víkendu do 16,00) uprostřed druhého podlaží. Odtud lze jet jednu stanici metrem na stanici muzeum a přestoupit na linii A – konečná je stanice Dejvická.
Nádraží Praha Holešovice leží na trase Berlin-Praha-Vídeň. Odtud opět metrem na stanici Muzeum a po přestupu na linii A do stanice Dejvická.

Autem: Potřebujete – řidičský průkaz, technické osvědčení, zelenou kartu o pojištění. Dálniční známku si můžete koupit na hranicích. Maximální povolená rychlost je : 130km/h na dálnici, 90km/h mimo obce a 50km/h v obcích.

Veškeré další informace najdete na: www.dpp.cz

Internet:

Po domluvě s lektory k dispozici studentům ve všech prostorech CZ Lingua. Další možnosti v okolí školy, např. Informační centrum Prahy 6, Skleněný palác, Náměstí Svobody 1 (1 minuta = 1 Kč), Internet café - na rohu ulic Bubenečská/Jaselská. V blízkosti školy je otevřena nová technická knihovna s možností připojení na internet nonstop: http://www.techlib.cz/cs/

V okolí:

Veřejná prádelna: viz http://www.volny.cz/laundromat/index.htm
Jídlo: naproti jazykové škole: kavárna-reaturace www.calma.cz, za rohem vlevo: pivnice-restaurace www.budvarkadejvice.cz, vlevo čajovna http://dejvicka-cajovna.cz a pro vegetariány: www.volny.cz/vegetkaCZ LINGUA, Wuchterlova 5, 160 00 Praha 6, Česká republika

Čeština pro cizince dot Czech for foreigners dot Tschechisch als Fremdsprache dot Чешский язык для иностранцев

czech for foreigners